Klop kërkon transferimin e mesfushorit shqiptar gjatë janarit

 

Trajneri i Liverpulit, Jurgen Klop, është shumë i interesuar për transferimin e mefushorit shqiptar me pasaportë zvicrane, Granit Xhaka.

Sipas mediave ishullore, Klop ka kërkuar nga drejtuesit  e klubit që t’ia paguajnë Borusisë së M’Gladbahut klauzolen prej 30 milion euro dhe shqiptari të transferohet në Premier League.

Klop ka kërkuar që ky transferim të bëhet në janar, për të synuar me mesfushoorin shqiptar të siguroj një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve.

/Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT