Klajdi Haruni risjell këngën ‘Shiu i Verës’ (VIDEO)

Shumë këngë edhe pse koha kalon ato nuk treten. E tillë është dhe kënga “Shiu i verës” nga Naim Krasniqi që është një ndër perlat e diskografisë shqiptare.

Si e tillë, ripërpunimet janë të pashmangshme nga artistë të tjerë.

Kështu ka vepruar së fundmi edhe Klajdi Haruni. Këngëtari i ‘Threedots’ ka publikuar versionin e tij të këtij projekti muzikor. Ai ka ndarë me ndjekësit edhe historinë personale që e lidhë me këtë këngë.

Shiu i Verës një këngë e kënduar nga Naim Krasniqi te cilën e kam pëlqyer qe fëmijë’ – ka deklaruar Klajdi në postimin e bërë.

Ky cover ngjan në një ëndërr të realizuar të Klajdit, mbajtur në sirtar qysh prej kur ka qenë i vogël.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT