Kjo ndeshje të shtunën do të kushtojë 794 milionë euro (FOTO)

Derbi i Manchesterit të shtunën do të jetë ndeshja më e shtrenjtë në histori të futbollit.

Manchester United dhe Manchester City ndeshen të shtunën në derbin e parë të qytetit në sezonin e ri në Premierligë.

Por, përtej rivalitetit lokal, dueli do të jetë ndeshja më e shtrenjtë në histori të futbollit, raportojnë mediat britanike. B

allafaqimi në “Old Trafford”, nuk do t’i sjellë përballë vetëm Jose Mourinhon e Pep Guardiolën – dy trajnerët më të trofeshëm në Evropë – por edhe 22 futbollistë.

Vlera e tyre nga transferimet arrin shifrën prej 794 milionë euro.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT