Kjo komunë pritet të shkojë në zgjedhje të parakohshme

Gani Dreshaj ka thënë se është duke pritur vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të verifikuar sipas tij shkeljet që janë bërë në fitoren e Haki Rugovës. Kandidati istogas mendon se Gjykata Kushtetuese do ta dërgoi tërësisht komunën në zgjedhje të reja, duke përfshirë edhe asamblenë.

Deputeti i AAK-së ka qenë i ftuar në Rrokum ka ka folur për shumë tema.

Ndër të tjera ai mendon se pacifizmi në LDK ka vdekur që nga momenti kur ka vdekur Ibrahim Rugova. Dreshaj ka folur edhe për qeverisjen Haradinaj, për raportet e mira që ka me Gjermaninë, për deportimin e shtetaesve turq nga Kosova, si dhe tema të tjera.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT