Kjo është skuadra e re e Alban Mehës

Trajneri i Konyasporti, Aykut Kocoman, e ka konfirmuar skuadrën e re të Alban Mehës.

Ai ka bërë të ditur për mediat turke që kosovari do të kalojë te skuadra e Al-Nasr, në Arabinë Saudite.

Sipas Kocoman, Meha në Al-Nasr do të ketë pagë tri herë më të madhe dhe kjo është arsyeja e largimit të tij, përcjellë “Lajmi.net”.

30-vjeçari ka qenë ndër protagonistët kryesorë në suksesin e Konyasporit në Turqi, ku arriti që të rikthehet në garat evropiane mas më shumë se tri dekadash.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT