Kjo është renditja në grupin e Shqipërisë

 

Shqipëria ka mposhtur Maqedoninë me rezultat 2-1 në kuadër të kualfikimeve për botërorin “Rusia 2018”.

Në ndeshjet tjera të grupit G, Spanja ka mposhtur Lihtenshtajnin me rezultat 8-0, kurse Italia ka mposhtur Izraelin 3-1.

Pas xhiros së tretë Spanja, Italia dhe Shqipëria kanë nga 3 pikë, kurse Maqedonia, Izraeli dhe Lihtenshtajni kanë zero pikë./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT