Kjo është presidentja kroate, shembull që duhet të ndjekë edhe Jahjaga (Foto)

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq ka treguar se vërtetë është lidere e këtij shteti. Ajo ka marrë pjesë në fillimin e korrje-shirjeve në rajonin Sllavonisë.

“E gjelbra, në këtë rast e arta, Kroacia duhet ta ushqejë atë të kaltrën, Kroacinë e fuqishme, sepse potencial i madh ekziston këtu. Ne kemi grurë kualitative, biologjik dhe kjo duhet të shërbejë si shembull për zhvillim rural”, ka thënë Grabar-Kitaroviq.

E sivjet në hapjen e sezonit të korrje-shirjeve në Kosovë nuk ka marrë pjesë as presidentja Atifete Jahjaga e as kryeministri Isa Mustafa, ashtu siç ishte traditë me ish kryeministrin Hashim Thaçi. /Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT