Kjo është pija që ndihmon në rikthimin e kujtesës

Sipas Shoqatës së Alzheimerit, kjo sëmundje është forma më e njohur e dementias, e cila lidhet me humbjen e kujtesës dhe aftësive të tjera intelektuale për t’u përballur me përditshmërinë.

Sipas raportimeve, më shumë se 5 milionë amerikanë jetojnë me këtë sëmundje çdo ditë. Ndërkohë që çdo 67 sekonda, një përson në SHBA diagnostifikohet me këtë sëmundje. Prandaj, është shumë e rëndësishme të kujdeseni vazhdimisht për shëndetin tuaj, me qëllim që të shmangni zhvillimin e sëmundjes vite më vonë. Kjo pije do t’ju ndihmojë shumë në këtë aspekt, për shkak të vlerave që përmban secili prej përbërësve.

Përbërësit:

1 mollë;

1/2 filxhan me boronica;

1 lugë gjelle me fara chia;

1 banane;

1 filxhan me ujë të filtruar;

Përgatitja:

Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe pija juaj është gati. /shije.al

- Advertisement -

MË TË FUNDIT