Kjo është ndërhyrja e shekullit në futboll (Video)

Lojtari i Manchester United, Phil Jones ka bërë një ndërhyrje spektakulare që pa asnjë pikë dyshimi është njëra nga ndërhyrjet më të mira të shekullit në futboll.
Ndeshja e djeshme ndërmjet Manchester United dhe Arsenalit e zhvilluar në Old Trafford pëfunduar me rezultat të barabartë, 1-1.

Por, ajo që ka rënë në sy nga ky takim ka qenë një ndërhyrje fantastike e Phil Jones.

Ai ndërpreu një aksion të bukur të Giroudit, i cili është në një pozitë të mirë për të shënuar gol.

https://www.youtube.com/watch?v=9xyQg-_QJC0#t=11

- Advertisement -

MË TË FUNDIT