Kjo është intervista e vetme në gjuhen shqipe nga Mustafi (Video)

Mbrojtësi shqiptar i kombëtares së Gjermanisë, Shkodran Mustafi, ka shënuar gol për Gjermaninë kundër Ukrahinës, në minutën e 19-të, njofton Klan Kosova.

Mustafi, me prejardhje nga Gostivari i Maqedonisë, është për momentin njëri nga mbrojtësit më të mirë në botë.

Ai është i padiskutueshme edhe në njëmbëdhjetëshin e Gjermanisë.

Mustafi për Gjermaninë ka luajtur edhe në Kampionatin Botëror në Brazil dhe ishte shpallur kampion me pancerët.

Menjëherë pas kampionatit Mustafi kishte ardhur në vendlindje, ndërsa pas vizitës në Prishtinë, ai kishte dhënë një intervistë ekskluzive për Info Magazine në Klan Kosova.

Ndiqeni çfarë kishte thënë Mustafi atëherë, me datën 29.07.2014.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT