Kjo bukuroshe është futbolliste e Kombëtares kuqezi (Foto)

Erida Bajrakurtaj, është një nga lojtaret më të pikasura dhe simpatike në kampionatin e futbollit shqiptar. Bukuroshja shkodrane pikasi fillimisht me ekipin shkodran të Vllaznisë ku u shpall kampione, ndërsa më tej vazhdoi aventurën në kryeqytet me Kinostudion. Ajo është e njohur ndryshe si ish-kapitenia seksi e Vllaznisë, për shkak të bukurisë dhe fizikut që ka.

Erida aktivizohet edhe në radhët e kombëtares së femrave, ku gjithnjë merr një ftesë nga trajneri Armir Grima.

Së fundmi, ajo ka postuar disa foto tejet të bukura në rrjetet sociale, ku është pëlqyer dhe komentuar shumë nga tifozët. 24-vjeçarja ndër të tjera studion në Universitetin e Sporteve në Tiranë, ndërkohë që në një intervistë pak muaj më parë ka rrëfyer se “Idhulli saj është i dashuri”, i cili është futbollist gjithashtu.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT