Kili në finale, nuk e keni idenë si ka fituar, thjeshtë E PABESUESHME (VIDEO)

Kili është kualifikuar në finale të Kupës së Konfederatave duke eliminuar Portugalinë pas ekzekutimit të penaltive.

Raste shënimi patën dyja ekipet, por golat nuk erdhën.

Madje Kili në minutën e 118 goditi dy herë  shtyllen e portugezëve.

Deri te fitorja, Kili erdhi fal pritjeve të portierit Claudio Bravos i cili priti tre penaltitë e godituar nga lojtarët portugez: Quaresma, Moutinjo dhe Nani.

Kurse për Kilin shënuan, Vidal, Rodriguez dhe Sanchez.

Në histori të futbollit modern, nuk ka nodhur që portieri të pret tri penaltitë radhazi në një gjysëmfinale të organizuar nga FIFA!

Në finale Kili e pret fituesin e duelit Gjermani-Mexico e cila zhvillohet nesër./Drenicapress.info/

https://www.youtube.com/watch?v=vPAAVHSaOrg

- Advertisement -

MË TË FUNDIT