Kili, kampion i Copa America

 

Kili është kampioni më i ri i Kupës së Amerikës, teksa ka mposhtur Argjentinën në finale.

90 minutat e rregullt dhe dy shtesat nga 15 minuta përfunduan pa fitues, duke mos u shënuar asnjë gol.

Pas ekzekutimit të penaltive, futbollistët e Kilit ishin të pagabueshëm, duke triumfuar me rezultat 4-1.

Penaltinë e vetme për Argjentinen e realizoi Lionel Messi./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT