Khedira te Juventusi, kontratë katër vjecare

 

Mesfushori i Real Madridit, Sami Khedira, ka zgjedhur Juventusin, skuadren për të vazhduar karrieren e tij futbollistike.

Sipas Tuttsport, gjermani i natyralizuar ka pranuar ofertën e Juves që të nënshkruaj kontratë katër vjecare me një pagë vjetore prej 4 milion euro që me bonuse shkon deri në 5 milion euro neto.

Khediras i skadon kontrata me Reali këtë muaj, dhe Los Blancos nuk i kanë ofruar vazhdim dhe Khedira ka bërë gati valigjet për në Torino.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT