Khabib tallet me Conor McGregor pas humbjes së tij, ky është reagimi

Khabib Nurmagomedov është tallur me Conor McGregor pasi Irlandezi u nokautua nga Dustin Poirier në ngjarjen kryesore të UFC 257 të shtunën.

McGregor ishte fituesi përmes nokautit në luftën e parë kur ai dhe Poirier luftuan me njëri-tjetrin në pesha të lehta në 2014, por ‘Diamond’ ekzagjeroi hakmarrjen e tij në ‘Fight Island’ në Abu Dhabi, duke fituar revanshin e tyre të lehtë duke nokautuar ‘Notorious’ në raundi i dyte.

Dhe Khabib, mbrojtja e suksesshme e titullit të të cilit kundër McGregor në 2018 pasoi një grumbullim të hidhur që u pasuar në një grindje pas luftës dhe një rivalitet të qëndrueshëm, reagoi në Twitter për të goditur rivalin e tij të vjetër.

“Kjo është ajo që ndodhi, kur të ndryshoni ekipin tuaj, lini partnerët e ndezur që ju bënë një kampion dhe duke luajtur me fëmijë të vegjël, shumë larg realitetit”, shkroi rusi, i cili doli në pension i pamposhtur në tetor pasi mbajti titullin e tij të lehtë kundër Justin Gaethje .

Khabib fitoi atë periudhë përmes paraqitjes në raundin e dytë, një vit pasi paraqiti Poirier në raundin e tretë dhe dy vjet pasi detyroi McGregor të dilte në raundin e katërt.

Përkundër pensionit të tij tre muaj më parë, Khabib nuk e ka lëshuar zyrtarisht rripin e peshave të lehta UFC, me presidentin e promovimit Dana White duke thënë javën e kaluar se ‘The Eagle’ (29-0) do të konsideronte të luftonte të paktën edhe një herë nëse ai do të impresionohej nga ose McGregor ose Poirier në ngjarjen kryesore të UFC 257, ose nga shokët e tjerë të lehtë Dan Hooker dhe Michael Chandler në ngjarjen bashkë-kryesore të kartës./GazetaBlic/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT