Këto janë skuadrat e interesuara për Arlind Ajetin

 

Performanca e shkëlqyer e Arlind Ajetit në Euro 2016 ka rënë në sy të shumë klubeve që miltojnë në Seria A por edhe në Bundesligë e Turqi.

Për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare së fundi interesim ka shprehur edhe Werder Bremen. Bremen ka siguruar mbijetesën në Bundesligë tek në ndeshjen e fundit të sezonit dhe ka nisur punën për përgaditjen e një skuadre cilësore për sezonin e ri dhe synim është Ajeti.

Por për futbollistin llapjan janë të interesuara edhe Bologna, Pescara madje edhe Lazio e Igli Tare.

Në Turqi ka shprehur interesim edhe Fenerbahce, por dëshira e Ajetit është të qëndoj në Seria A, ku dhe lujti sezonin e fundit me Frosinonen që ra në Seria B./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT