Këto janë rezultatet e skuadrave shqiptare në Evropë

Shkëndija dhe Skënderbeu janë skuadrat e vetme shqiptare që kanë shënuar fitore në ndeshjet e para kualifikuese për Ligën e Evropës.

anë zhvilluar ndeshjet e para të rrethit të parë të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Shkëndija e Tetovës ka mposhtur 3:0 Dacian, ndërsa Skënderua 1:0 Sant Julian.

Humbje në ndeshjet e para kanë pësuar Partizani i Tiranës, Prishtina dhe Trepça 89’.

Partizani i Tiranës 1:3 Botev Plovdiv

Shkëndija 3: 0 Dacia

Skënderbeu 1:0 Sant Julia

Norrkoping 5:0 Prishtina

Sheriff – Kukësi

Vikingur 2:1 Trepça 89’

- Advertisement -

MË TË FUNDIT