Këta janë 40 futbollistët e nominuar për formacionin e vitit

 

UEFA ka publikuar listën prej 40 futbollistëve të nominuar për ekipin e vitit. Prinë Barcelona me 8 futbollistë, e pritur kjo, pasi blaugranët fituan të gjitha në sezonin që e lamë pas.

 

Portierët: Neuer (Bayern), Buffon (Juventus), Hart (Manchester City) dhe  Boyko (Dnipro).

 

Mbrojtës: Godin (Atletico), Pique (Barcelona), Ramos (Real Madrid), Rodriguez (Ëolfsburg), Thiago Silva (PSG), Chiellini (Juventus), Alaba (Bayern), Mascherano (Barcelona), Bonucci (Juventus), Boateng (Bayern), David Luiz (PSG) dhe Alves (Barcelona).

 

Mesfushorët: Marchisio (Juventus), Vidal (Bayern), Verratti (PSG), Konoplyanka (Sevilla), James (Real Madrid), Pogba (Juventus), Calhanoglu (Leverkusen), Iniesta (Barcelona), Krychoëiak (Sevilla), De Bruyne (Manchester City), Rakitic (Barcelona) dhe Hazard (Chelsea).

 

Sulmues: Luis Suarez (Barcelona), Alexis Sanchez (Arsenal), Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Aguero (Manchester City), Bale (Real Madrid), Müller (Bayern), Messi (Barcelona), Ibrahimovic (PSG) Leëandoëski (Bayern), Neymar (Barcelona), Griezmann (Atletico) dhe Morata (Juventus)./Drenicapress.info/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT