Këta janë 10 lojtarët më të padisiplinuar të Juventus-it e Barcelonës

Futbolli nuk është vetëm sport teknike apo fizike, por është edhe lojë nervash dhe psikologjike. Shpesh lojtarët me veprimet e tyre të pamenduara i japin lojës kahe të ndryshme.

Nga të dy ekipet Dani Alves është lojtari që është ndëshkuar më së shumti këtë sezon në Ligën e Kampionëve. Ai është ndëshkuar gjashtë herë, por asnjëri nga këta nuk ishte i kuq, transmeton Koha.net.

Kurse, nga Juventusi për çudi është sulmuesi argjentinas, Carlos Tevez, ai që prin listën e të ndëshkuarave.

Në përgjithësi, Juventusi është ekipi i tretë më i padisiplinuar këtë sezon në Ligën e Kampionëve me 23 kartonë të verdh dhe asnjë të kuq. Ekipi spanjoll është i dymbëdhjeti me 17 kartonë të verdhë dhe një të kuq.

Më poshtë keni listën pesë lojtarëve më të pa disiplinuar për ty ekipet finaliste të Ligës së Kampionëve të përpiluar nga WhoScored:

- Advertisement -

MË TË FUNDIT