Kështu u varros polici i vrarë në Lazarat

Përcillet sot për në banesën e fundit efektivi i forcave speciale RENEA, Ibrahim Basha, i cili humbi jetën dje në krye të detyrës në Lazarat. Efektivi i RENEA-s, që u qëllua për vdekje gjatë aksionit në fshatin e Gjirokastrës, u shpall “Dëshmor i Atdheut”, ndërsa Presidenti Bujar Nishani, e nderoi me Dekoratën e Artë të Shqiponjës.

Trupi i pajetë i 31-vjeçarit u përcoll me namazin e xhenazes (ritual islam) në Xhaminë e Et’hem Beut, në kryeqytet. Besimtarët e shumtë myslimanë, miq, familjarë dhe kolegë të tij të forcave speciale, ndoqën me lot në sy lutjet e përfaqësuesit të Komunitetit Mysliman, Ylli Gurra. Homazhet mbahen në Pallatin e Brigadave, ndërsa trupi i pajetë i Ibrahim Bashës do të prehet në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT