This is a photograph of a pedestrian in a snow storm with an aumbrella with a person in the background without an umbrella.

Instituti Hidrometeorologjik njofton se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare.