Kërcënim dhe arrestim në Skenderaj, konfiskohet një mitraloz

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person në Skenderaj, transmeton Gazeta Drenica Press.

 “Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi i njëjti  në rrjetin social kishte publikuar një video incizim me të cilin kishte kanosë viktimën mashkull K/Shqiptar. Në shtëpinë e të dyshuarit gjatë bastisjes është gjete dhe konfiskuar një armë e gjatë mitraloz pa municion. Pas intervistimit me vendim të prokurorit  i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Rasti është duke u trajtuar si kanosje dhe armëmbajtje pa leje. /Drenica Press/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT