Këngëtari shqiptar e dërgon nënën në Haxh, por ka një mesazh edhe për Nënë Terezën (Foto)

Ai njihet për humanizmin dhe aktivitetet bamirëse që bën anembanë trojeve shqiptare.

Bëhet fjalë për Labinot Tahirin, i cili ka ndarë pak kohë sot për nënën e tij.

Në fakt, nëna e këngëtarit të këngëtarit ka shkuar në Haxh për të përmbushur njërën prej shtyllave të religjionit Islam, transmeton Telegrafi.

Me këtë rast edhe Labi ka qenë në përcjelle të nënës, ndërsa ka shkruar edhe një mesazh në llogarinë personale në Facebook.

Më poshtë po ua sjellim postimin e plotë.

Ndjeje shkrimin kur ta lexosh

NANË TEREZA- Nënë e dashur!

Sot feston i gjithë ai njerzim që frymzon shqip🇦🇱 dhe ndërkombëtarë.

Sot kam dy gëzime!

E para, Urojë Besimtarët Katolik, të cilët tani e tutje Nanë Terezen e quajnë Shën Tereza.

Sot, kam edhe gëzimin tonë familjarë, pêr nanën time e cila udhëtoi për në Haxh!

E dashur nënë, të udhëtosh në një udhëtim sikurse sot që je nisur, ishte dëshira më e madhe në jetën tënde edhe pse gjithqka na dhuroji i madhi ZOT.

E dashur nanë, tu plotsua dëshira yte më e çmuara, jam krenarë për këtë ditë!

Nanë e dashur, sot Nënë Tereza, është Shën Tereza e urojë besimin Katoliko-Shqiptarë, e cila ishte një dhuratë nga ajo që na e dha titullin kombi më bëmirës në planet tokë-SHQIPTARÊT Humanist.

E dashura nënë, ajo u lut për mbarë njerzimin, ju pranua, ajo ishte një nanë që na e la si model HUMANIZMIN NË ZEMRAT E SHQIPTARËVE.

E dashura nanë, na e bën hallall ti, dhe ti pranoftë Zoti lutjet e tua atje në Qabe- në shtëpinë ku deshiron ta vizitojë çdo MUSLIMAN.

Të lutem, bëj lutjet pêr Popullin Tonë.

Bëj, lutjet për dashurinë në mes popullit tonë.

Lutu për shpirtrat e shqiptarêve, për ata që janë të gjallë e të vdekur!

Lutu që neve si popull mos të na ndaj Feja, pamvarësisht se cilës i takojmë, por të vazhdojmë të jemi si shembull i Botês pêr të cilën Bota po e çmon sot.

Kur intervenoi faktori ndërkombëtarë në luftën e fundit të Kosovës, tu mundësua ty dhe mua që tê takohemi prap në Kosovë tonë.

Nuk e shikuan se kujt i pêrkasim, por na e dhuruan ndihmën duke e kuptuar se NE çdo fe rrespektojmë, dhe se NËNA TEREZ ishte shqiptare dhe si të tillë SHQIPTARË jetojmë.

Nënë Tereza është e shejtë për mbarë njerzimin!

Ti, e dashura nënë, je e shejtë për mua dhe familjen tonë Allahu- Zoti Lutjet ti pranoftë

Na e bë HALLALL dhe Zoti të Bekoftë.

Me dashuri për ty!

Familja Beqiri

Familja Tahiri, dhe të gjithë ata që ma mundësuan që ty t’a plotësoj dëshiren tënde POPULLI YT KU NE JETOJMË.

I juaji Labinot Tahiri

FERIZAJ- KOSOVË e SHQIPËRISË

Rruga e mbarë Engjulli ynë

labi 1labi 2labi 3labi 4labi 5

- Advertisement -

MË TË FUNDIT