Këngëtari i njohur shqiptar, Kidda, është ndaluar nga policia në Gjermani.

Mësohet se ai është përfshirë në një zënkë me disa djem të tjerë dhe për të sqaruar situatën është dashur ndërhyrja e policsë.

Gjithçka duket të ketë nisur nga provokime dhe fyerje me të cilat është ndeshur artisti gjatë një koncerti dhe kjo ka mjaftuar për të shpërthyer sherri.

‘Prive.al’ ka arritur të sigurojë edhe një video nga momenti i ndalimit.