Këngëtares shqiptare, femra e tretë më e dëgjuar në ‘Spotify’

Një tjetër sukses ndërkombëtarë për artisten shqiptare, Ava Max.

Këngëtarja e cila ka lindur dhe është rritur në Amerikë pak kohë më parë publikoi albumin e ri muzikor me titull “Heaven and Hell”, që edhe është i pari në karrierë.

Albumi debutues i 26-vjeçares së fundi është bërë albumi që është transmetuar 2 miliardë here në platformën Spotify.

Në këtë mënyrë, Ava Max bëhet artistja e tretë femër, albumi i të cilës arriti të transmetohet më së shumti këtë vit në Spotify.

Rikujtojmë që Ava Max shpërthimin më të madhë karrierë e kishte me këngën “Sweet but Psycho, ndërsa “Naked”, është projekti i saj i fundit./Indeksonline/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT