Këndellet City

Manchester City ka arritur të shënoj fitore të rëndësishme, pas shumë rezultateve të dobëta si në Premierleauge ashtu edhe në Champions Leauge.
Man City ka mposhtur West Bromwich Albion me rezultat 3:0.
Golin e parë për Cityin e shënoi Wilfried Bony në minutën e 27’, kurse të dytin e realizoi Fernando në minutën 40’. Me ketë rezultat skuadrat shkuan në pushim.
Golin e tretë dhe të fitores e vulosi David Silva në minutën 77’.
Me ketë fitore City ka arkëtuar 61 pikë, 3 me pak se Chelsea por që ka dy lojë me pak të zhvilluara.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT