Këlni i Mavrajt ndal Borussian e Dortmundit

 

Pas pesë xhirove fantastike për Borussia Dortmund ku ka shënuar 4 fitore dhe një barazim, BVB është ndalur në barazim pa gola.
Borussia Dortmund para tifozëve të vet nuk arriti të gjejë golin, dhe për këtë “fajtor” është edhe Mërgim Mavraj që ishte ndër më të mirët në mbrojtjen e Këlnit.
Me këtë pikë, BVB arrin në kuotën e 30 pikëve dhe zë pozitën e 10-të, kurse Këlni renditet në vendin e 12-të me një pikë më pak se BVB.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT