Katër raste të reja me Covid 19 në Skenderaj

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.184 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 184 raste pozitive.

Në mesin e 184 rasteve, 4 raste janë nga komuna e Skenderajt.

Nga një rast në Skenderaj, Klinë e Epërme, Prekaz i Epërm dhe Prekaz i Poshtëm. /Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT