Kate dhe William ndryshojnë titullin në rrjetet sociale

Princi William dhe Kate Middleton tanimë kanë tituj të rinj.

Çifti mbretëror mori titujt e Dukës dhe Dukeshës së Cornwall-it pasi Mbreti Charles III u ngjit në fron pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II të enjten.

“Llogaria zyrtare e Dukës dhe Dukeshës së Cornwall-it dhe Kembrixhit dhe e Fondacionit Mbretëror, me bazë në Pallatin Kensington”, thuhet në biografinë e tyre zyrtare në Twitter dhe Instagram

Ata do të bëhen gjithashtu Princi dhe Princesha e Uellsit, një titull që mbante nëna e ndjerë e Harry-t dhe William-it, Diana.

Vdekja e Mbretëreshës shënoi fillimin e një epoke të re, pasi Charles merr fronin për t’u bërë mbret i Mbretërisë së Bashkuar dhe Commonwealth. Sipas dëshirës së Mbretëreshës, Camilla Parker Bowles, gruaja e tij, do të bëhet Queen Consort (Mbretëreshë bashkëshorte).

- Advertisement -

MË TË FUNDIT