Katastrofë në Prishtinë, rrëzohen shtyllat dhe lisat, një person i vdekur (FOTO)

Një person ka vdekur nga lisat që ranë në qendër të Prishtinës.
Lajmin për Gazetën Express e kanë konfirmuar nga Policia e Kosovës.

:Rreth orës 15:15 është pranuar informata se një lis është rrezuar dhe ka zënë dy persona. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe nga informatat e para janë ngritur dyshimet se njëri nga të lënduarit mashkull, rreth 30 vjeç ka humbur jetën përderisa e lënduara tjetër femër poashtu rreth 30 vjeç është dërguar në QKUK për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, kanë thënë nga Policia e Kosovës.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT