Kandidatja për deputete i reagon Erzës: Përqeshja dhe ironizomi juaj tregon fytyrën tënde!

Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëresha Kryeziu-Hyseni i është kundërpërgjigjur një reagimi qesharak që bëri gjatë ditës së sotme prezantuesja, Erëza Vela.

Vela, përmes një shkrimi në Facebook, shkroi disa rreshta të pavlera në adresë të Arbreshës.

Mirëpo, kjo e fundit nuk ia la me kaq gruas e cila ka edhe post për “mbrojtën e grave”.

“Një vajzë me emrin Erëza(ndër tjerash gazetare), paska bërë një reagim në profilin e saj, ku paska lakuar emrin tim. Përqeshja dhe ironizimi i saj me kandidaturën time, tregon sa larg jemi drejt respektit dhe përkrahjes që pikërisht gratë duhet t’ia japim njëra-tjetrës. Më vjenë keq që e shoh një reagim të tillë, nga një “grua” që duket se mision ka pikërisht gruan. Por, vazhdojë të mendojë që në mesin tonë ka gra, shumë më “maskuline” sesa vet burrat”, ka shkruar ajo.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com