Kamera e iPhone 6s regjistron video me rezolucion 4K

Se me çfarë risish do të vije modeli më i ri nga Apple, ende nuk është bërë në detaje e ditur. Mirëpo se do të vije më një kamerë shumë të avancuar, veç është bërë publike.

Kamera e iPhone 6s do të jetë 12 megapikselë dhe do të jetë e përshtatshme për të filmuar video me rezolucion 4k dhe pamje slow-motion me shpejtësi 240 pamje në sekondë.

Megjithatë, mbete të shihet në ditët në vijim se me çfarë risish të reja do të vije modeli më i ri nga Apple.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT