Kalendari i Barcelonës për sezonin 2015-16

 

Barcelona ndeshjen e parë do ta luaj ndaj Atletico Bilbaos një ndeshje shumë e vështirë ndaj Baskve. La Liga fillon me 23 gusht dhe mbyllet me 15 maj.

Ky është kalendari i kampionëve për sezonin 2015-16 në La Liga

 

 • August 23: Athletic Club – FC Barcelona
 • August 30: FC Barcelona – Malaga CF
 • September 13: Atletico Madrid – FC Barcelona
 • September 20: FC Barcelona – Levante UD
 • September 23: RC Celta – FC Barcelona
 • September 27: FC Barcelona – UD Las Palmas
 • October 4: Sevilla FC – FC Barcelona
 • October 18: FC Barcelona – Rayo Vallecano
 • October 25: FC Barcelona – SD Eibar
 • October 28: Getafe CF – FC Barcelona
 • November 1: FC Barcelona – Villarreal CF
 • November 8: Real Madrid – FC Barcelona
 • November 22: FC Barcelona – Real Sociedad
 • November 29: Valencia CF – FC Barcelona
 • December 6: FC Barcelona – RC Deportivo
 • December 13: Sporting – FC Barcelona
 • December 20: FC Barcelona – Real Betis
 • January 3: RCD Espanyol – FC Barcelona
 • January 10: FC Barcelona – Granada CF
 • January 17: FC Barcelona – Athletic Club
 • January 24: Málaga CF – FC Barcelona
 • January 31: FC Barcelona – Atletico Madrid
 • February 7: Levante UD – FC Barcelona
 • February 14: FC Barcelona – RC Celta
 • February 21: UD Las Palmas – FC Barcelona
 • February 28: FC Barcelona – Sevilla FC
 • March 2: Rayo Vallecano – FC Barcelona
 • March 6: SD Eibar – FC Barcelona
 • March 13: FC Barcelona – Getafe CF
 • March 20: Villarreal CF – FC Barcelona
 • April 3: FC Barcelona – Real Madrid
 • April 10: Real Sociedad – FC Barcelona
 • April 17: FC Barcelona – Valencia CF
 • April 20: RC Deportivo – FC Barcelona
 • April 24: FC Barcelona – R. Sporting
 • May 1: Real Betis – FC Barcelona
 • May 8: FC Barcelona – RCD Espanyol
 • May 15: Granada CF – FC Barcelona

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT