Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjet e dy minatorëve që humbën jetën në minierën e Artanës.

Përmes një postimi në faqen e tij në Facebook, Veseli ka kërkuar hetim për rrethanat e vdekjes së minatorëve.

Postimi i plotë i Veselit:

“Ngjarje e rëndë tragjedia në minierën e Artanës ku humbën jetën dy minatorë. Shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjet që humbën më të dashurit e tyre. Në këto momente të vështira jemi afër të gjithë minatorëve të prekur dhe të afërmëve të tyre të cilët kanë përjetuar këtë dhimbje”.

“Të hetohen dhe sqarohen sa më parë rrethanat e kësaj tragjedie”.