Kadri Veseli lavdëron Sami Lushtakun në sheshin e Skenderajt (Foto)

Aktivitetet rinore të Partisë Demokratike të Kosovës, bën që sot në sheshin e Skenderajt të  jenë prezent edhe i pari i PDK-së, Kadri Veseli, së bashku me ish kryetarin e Skenderajt, Sami Lushtaku, shkruan Drencia Press

Në aktivitetin e organizuar “Streetball Skenderaj 2018” pos këtyre dy peronalitetve të rëndësishme, të pranishëm ishin edhe shumë figura të njohura politike, si dhe personalitete nga bota e artit.

Në një falim drejtuar të pranishmëve, kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ftoj rininë që t’i bashkangjiten PDK-së, në mënyrë që të dalin figura të reja të cilat do bartin proceset e së ardhmes, jo vetëm branda partisë por edhe më gjerë, njofton Drenia Press

Ndërsa i pari i PDK-së, Kadri Veseli, gjatë fjalimit të tij lavdëroj punën e Lushtakut si personalitet i luftës dhe paqës, duke ftuar rininë që të forcojnë PDK-në. /Drenia Press/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT