Kadri Veseli fotografohet me autoblinda amerikane

Gjatë vizitës që po e zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i Kuvendit të Kosovës është pritur sot nga oficerë të lartë të Gardës Kombëtare të Iowas.

Veseli gjatë kësaj vizite është parë duke inspektuar dhe duke provuar disa autoblinda të ushtrisë amerikane.

Këtë vizitë në SHBA, Veseli po e realizon pak ditë para votimit të ligjeve në Kuvendin e Kosovës përmes të cilat Forca e Sigurisë së Kosovës do të shndërrohet në Forca të Armatosura të Kosovës.

Përkundër se institucionet e Kosovës kanë marrë vërejtje rreth nismës për formimin e ushtrisë, ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, tha sot në një intervistë për televizionin publik, RTK, se formimi i ushtrisë së Kosovës është një hap i natyrshëm.

A do të jenë pjesë e ushtrisë së Kosovës mjetet e blinduara të cilat i inspektoi kryekuvendari Veseli pritet të shihet në ditët e ardhshme.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com