Juventusi zyrtarizon Pereyran

Juventusi ka arritur marrëveshje me Udinezen për transferimin e mesfushorit argjentinas, Roberto Pereyra.

Pereyra ishte transferuar vitin e kaluar te Juve në formë huazimi. Dhe sot ai ka kompletuar këtë transferim duke nënshkruar kontratë katër vjecare.

Juves i duhet që në arkat e Udineses të derdh 14 milion euro, për Pereyran që në 52 ndeshje me Juventusin shënoi 6 gola./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT