Juventusi dhe Barcelona të vetmet për “TRIPLETEN”

Eliminimi i Bayern Munich nga Kupa e Gjermanisë, ka bërë që Juventusi dhe Barcelona të jenë skuadrat e vetme që luftojnë për tre trofetë e sezonit.
Juventusi është në finale të Kupës së Italisë, shumë pranë Scudetos dhe në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.
Në anën tjetër Barcelona është në finale të Kupës së Mbretit, titullin kampion ende nuk e ka të sigurtë, si dhe në gjysmëfinale ka përballë Bayernin për një vend në finalen e madhe të Ligës së Kampionëve.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT