Juventusi afër zyrtarizimit të transferimit të katërt

Pas Dybala, Khedira dhe Manxhukic, Juventusi shumë shpejt do ta zyrtarizojë edhe transferimin e radhës për merkaton e verës. Eliminimi i Brazilit nga Kupa e Amerikës, ka bërë që drejtuesit bardhezi të bëjnë gati konfirmimin për portierin 25-vjecar, Neto.

Marrëveshja është arritur dhe gjithçka është gati dhe pritet vetëm zyrtarizimi i Netos, i cili do të transferohet nga Fiorentina për te Juventus me parametra zero.

Në anën tjetër nga Juve janë larguar, Carlos Tevez, që ka nënshkruar me Boca Juniros, kurse Pepe për Udinezen, kurse Pirlo drejt Amerikes.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT