Juventus sigurt drejt titullit (Video)

Juventus ka regjistruar fitore të rëndësishme në udhëtim, duke e mposhtur Palermon me rezultat 0:1. Pas një fitore të vështir, Juventus është me afërt titulli kampion në Serie A.
Golin e vetëm dhe të fitores e shënoi sulmuesi Spanjoll Alvaro Morata në minutën e 70’ të pjesës së dytë.
Me ketë fitore Juventus ka grumbulluar 64 pikë, duke i ikur Romës në 14 pikë. /Drenica Press/