Juventus-Real Madrid, formacionet e mundshme

 

Vjen koha për përballjen e madhe Juventus–Real Madrid, pikërisht takimin që do të celë fazën gjysmëfinale të edicionit të 60 të kompeticionit më të lavdishëm në Kontinentin e vjetër, në rang klubesh.
Kur përmenden këto dy emra automatikisht theksohet edhe një fakt tepër domethënës që i prezanton këto dy klube meplot 20 pjesëmarrje në finale, në këtë aktivitet. 13 i takojnë Realit që është kampioni në fuqi dhe me titullin e fituar në “Da Luz” “Los Blancos” kompletuan më në fund “la decima”-n e famshme, ndërsa në krahun tjetër historia është shumë më e ndryshme dhe “Zonja e Vjetër” ka arritur të fitojë vetëm 2 nga 7 finalet e luajtura, rekord tepër negativ ky pra me 5 finale të humbura, të cilin bardhezinjtë gjithsesi e ndajnë me dy emra të tjerë të mëdhenj si Bajern dhe Benfica.
Formacionet e mundshme:

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT