Juventus mposhtë Real Madridin

Juventusi triumfoi 2:1 kundër Real Madridit në Torino.

Skuadra italiane, Juventus, ka realizuar fitore të rëndësishne në duelin e parë gjysmëfinal kundër Real Madridit.

Zonja e Vjetër triumfoi 2:1 në takimin e luajtur në Torino, për të udhëtuar në sfidën e kthimit në Madrid me një gol epërsi.

Alvaro Morata (9’) dhe Carlos Tevez (58’ p) realizuan golat e këtij triumfi për Juven, teksa golin e vetëm për mysafirët e shënoi Cristiano Ronaldo (27’).

- Advertisement -

MË TË FUNDIT