“Juve transferoi një sulmues të madh”

 

Trajneri i Juventusit, Masimiliano Allgeri, e ka cilësuar lojtar të madh transferimin e sulmuesit kroat Mario Mandzukiq.

“Mandzukic ka shënuar gola në çdo ligë, ka karakter të fortë, është i nivelit ndërkombëtar dhe do të luajë mirë. Ne kemi nënshkruar me të, sepse ne specifikisht e kemi kërkuar atë. Ai është lojtar i madh dhe jam shumë i lumtur për transferimin e tij”, ka thënë italiani.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT