Juve “kërcënohet” edhe nga Manchester United

 

Juventusi është duke shpresuar te Real Madirid që të heq dorë nga transferimi i sulmuesit, Alvaro Morata. Marrëveshja e dy viteve më parë parasheh se madrilenët kanë të drejtë riblerje për 30 milion euro.

Sipas asaj që shkruajnë mediat angleze, United ka ofruar 50 milion euro për sulmuesin spanjoll. Kjo mund ta shhtyj Realin që ta blej nga Juve, ish-sulmuesin e saj dhe t’ia shes anglezëve për 50 milion euro./Drenicapress.info/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT