Ju lutet Edi Rama: O njerëz, o xhan, mos, mos, mos delni në lagje për shëtitje, mos e merrni në qafë familjen…

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ardhur edhe me një thirrje për qytetarët shqiptar.

Ai ka shkruar në Facebook që mos të dalin qytetarët nëpër rrugë e lagje, sepse siç thotë ai do ta marrin në qafë familjet e tyre, raportob Gazeta Blic.

“Jam gati t’ju ulem në gjunjë, mos…”, ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

🔴 O NJERËZ O XHAN! PO AMAN MORE SI DONI T’JU THEM JUVE QË AKOMA DILNI NËPËR LAGJE PËR AJROSJE QË DO MERRNI NË QAFË FAMILJEN, MIQTË, KALIMTARË QË NUK JU KANË ASNJË BORXH?! JAM GATI T’JU ULEM NË GJUNJ DHE T’JU LUTEM MOS!!! M😩😩😩S!!! M😩😩😩😩S SE PO HIDHNI NË PLEHRA SAKRIFICAT E NJË POPULLI TË TËRË!!! M😩😩😩😩😩S🙏🙏🙏

🔴 PO JU O MOTRA E VËLLEZËR SI DONI T’JU LUTEM QË TË MOS BËHENI GARUMBULL KUR SHKONI PËR TË BLERË, PO TË MBANI RADHË NË DISTANCË DHE DURONI SA T’JU VIJË RADHA?! JAM GATI T’JU SHTRIHEM PARA SYVE E T’JU LUTEM MOS!!! M😩😩😩S!!! M😩😩😩😩S SE PO BËNI MISH PËR TOP FAMILJEN TUAJ DHE DHJETRA NJERËZ TË PAFAJSHËM, DUKE U SJELLË SI TEK DERA E AUTOBUZIT APO STADIUMIT!!! M😩😩😩😩😩S🙏🙏🙏

🔴 SHIKOJENI ÇFARË PO HEQ ITALIA KU PO MBETEN TË VDEKURIT PA VARR E PO IKIN ME KAMIONA USHTRIE RRUGËVE DHE LEXOJENI ÇFARË SHKRUAN KY POSTIM, KU EDHE KJO FOTO KU NJERËZIT KU S’KA GARUMBULL E AS ECJE PËR DORE, QUHET NJË SKANDAL😩 KËTA BËJNË VRAP MES BOMBAVE TË PADUKSHME DHE PASTAJ U THËRRET VDEKJA NJERËZIT E SHTËPISË, E S’U GJEJNË DOT MË JO KREVAT NË SPITAL, PO AS NJË COPË VARR😩😩😩

🔴 M😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩😩S🙏🙏🙏

🔴 DUR😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱NIIIIIIIII

- Advertisement -

MË TË FUNDIT