Mos kini turp të flisni për shëndetin mendor; Nuhatja e kësaj erëze ul ndjeshëm...

Përdorimi më i hershëm i regjistruar për qëllime mjekësore i një erëze, daton më shumë se 3 600 vjet më parë, kur shafrani përdorej fillimisht si bimë kurative. Disa mijëra vjet më vonë, shkencëtarët...

Teuta Krasniqi uron babain për ditëlindje: Ma qetëson shpirtin edhe sikur t’i kem problemet...

Sot është një ditë e veçantë për familjen e aktores Teuta Krasniqi, shkruan GazetaBlic.Babai i saj, Milazim Krasniqi, feston ditëlindjen dhe padyshim nuk kishte se si të mungonte urimi nga e bija.Aktorja kosovare ka...

Të krijosh art në kafe, këtë e bën ky shankist nga Koreja Jugore

Një shankist në Korenë Jugore është kthyer në sensacion në internet, pasi arrin që të krijojë art në përmasat e një filxhani të kafes.Kangbin Lee është një nga personat më të kërkuar në Korenë...

S’do t’a njihni! Ky është Edi Rama në moshën 5-vjeçare

Me mandatin e dytë në krye të shqiptarëve, kryeministri Edi Rama është kthyer në politikanin më me peshë dhe më të komentuar në Shqipëri.Pavarësisht dëshirës së tij që jeta private të mbetet e tillë, publiku i tij...

Kjo është simptoma e parë e kancerit të gjirit për të cilën nuk keni...

Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe numri i grave të prekura nga kjo sëmundje është...

Populli po plaket, ky shtet ka filluar të japë shtëpi falas

A do të ishit blerësi i parë, nëse një pronë apo shtëpi do të ishte fort lirë për t’u blerë? Eh pra, një shtet i fuqishëm i botës ka filluar të dhurojë shtëpi falas.Vlerësohet...

Receta për darkë të shpejtë: Petulla nga patatet

Receta për darkë të shpejtë.Përbërësit: 4 patate të mëdha1 vezëPak miell, kripë, piperPërgatitja: Patate qërohen dhe grihen ne rende të imët. Pastaj shtohet kripa sipas dëshirës dhe i shtohet veja dhe pak miell .Krejt kjo...

Produktet bazike që duhet të ketë çdo femër, Si ndryshon rutina e kujdesit të...

Me ardhjen e pranverës ndryshon gjithçka, që nga gjendja jonë shpirtërore, veshjet e deri tek makijazhi, kujdesi për trupin, fytyrën dhe flokët. Zbuloni se çfarë duhet të ndryshoni, për të hequr vellon grit ë...

16 mjekë për të sjellë në jetë një foshnje, ja ku qendron arsyeja

Sa mjekë e infermiere mund të duhen për të ndihmuar një grua që të lindë fëmijën?Në rastin e kësaj nëne, përgjigja është 16.Ekspertë nëpër provincën Hunan të Kinës u mblodhën për të ndihmuar një...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com