Për të filluar biznesin, shiti edhe shtëpinë, ndërsa familjen e zhvendosi në një kampshtëpizë:...

Një Ferrari 812 i vitit 2019 është një bishë në çdo aspekt. Me 789 kuaj-fuqi dhe një shpejtësi të lartë prej 211 milje në orë, për ta blerë atë, ju do të duhet të...

Pesha ideale që duhet të keni sipas gjatësisë së trupit

Dëshironi të dini se cila është pesha ideale e trupit tuaj? Atëherë shikoni rezultatet më poshtë, pasi pesha ideale e trupit matet sipas gjatësisë së tij!Rezultatet bazohen në këtë lloj formule: (Gjatësia juaj –...

Qe pse dhelpra quhet dinake, shihni si është në gjendje të mashtrojë

Në një video është paraqitur e plotë një skenë e cila në tërësi na e paraqet karakterin dinak të një dhelpre.Dhelpra kur e sheh rrezikun dhe i hyn mashtrimit, është gjendje që me orë...

3 ushqimet që s’duhet t’i lani kurrë para se t’i gatuani, mund t’ju marrin...

Që të vegjël na kanë mësuar të lajmë çdo gjë që hamë, përjashtojmë këtu ushqimet e përpunuara, pasi higjiena është e vetmja mënyrë që arrin të mbajë larg bakteret dhe infeksionet e ndryshme, që...

Sot varroset 18-vjeçari, Boletin Reçica, që humbi jetën në Gjermani

Mbrëmjen e së dielës në një aksident trafiku në qytetin Waldburg të Gjermanisë, ka humbur jetën 18-vjeçari nga Prishtina, Boletin Reçica. Familjarët kanë njoftuar se varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në...

Kështu duken mushkëritë e duhanpirësit që pinte një pako çdo ditë për 30 vjet

Pamjet tronditëse tregojnë mushkëritë e nxira katran të një duhanpirësi, i cili u lidh me zakonin vrastar për 30 vjet.Në vend se të ishin me një ngjyrë rozë të shëndetshme, ato ishin si qymyri...

E pabesueshme: Filmohet 6-vjeçari duke vozitur 130 km në orë (VIDEO)

Një nënë po hetohet nga policia ruse dhe shërbimet e kujdesit ndaj fëmijëve pasi një video e djalit të saj duke ecur në rrugë me rreth 130 km/h u bë virale në internet. Agina Altynbayeva...

Bëri operacionin e parë kur ishte 20 vjeç, sot ka marrë një pamje të...

Një hundë e vogël e harkuar, buzë të trasha e flokë të gjatë… një bel i hollë dhe një trup me përmasa 90-60-90 janë konsideruar tiparet ideale përsa i përket syrit kritik të shoqërisë.Edhe...

Femrat që hanë darkë pas orës 18:00 janë të rrezikuara nga kjo sëmundje

Hulumtimet sugjerojnë se femrat të cilat hanë darkë në mbrëmje janë më të rrezikuara nga sëmundjet e zemrës.Pasi i kanë studiuar 112 femra, ekspertët e universitetit të Kolumbisë kanë zbuluar se ato të cilat...

Nora Istrefi ishte e ‘martuar’ me këtë person para Robertit

Në jetën reale nuk u martua kurrë, por në rol po.Është ‘martesa’ e Besim Dinës me këngëtarën e famshme të estradës kosovare, Nora Istrefi, skeqi që u luajt nga këta dy.Ndonëse jo me fustan...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com