Jeta e re e Ivanka Trump në Florida: Anije, bikini dhe një shtëpi me qira marramendëse

vanka Trump dhe familja e saj aktualisht kanë marrë me qira një rezidencë luksoze në Arte Surfside – vetëm një orë nga vendpushimi i Donald Trump në Mar-a-Lago në Florida – ndërsa ata presin për pronën e tyre të re 43,9 milion dollarë (32 milion dollarë amerikanë) në Ishulli Indian Creek të jetë i gatshëm për të kaluar, raporton Miami Herald.

Ndërsa familja mbajti një profil të ulët fillimisht, Ivanka Trump, e cila veproi si një këshilltare e Shtëpisë së Bardhë së bashku me burrin Jared Kushner gjatë presidencës së babait të saj, dhe familja e saj që nga ajo kohë janë vendosur në lagjen e tyre të re.

Në një çast të fundit, ajo mund të shihet duke kërcyer nga një varkë në Gjirin Biscayne të Miamit me vajzën Arabella.

Shëtitja familjare erdhi pasi Ivanka u kthye në Florida pas një vizite të shkurtër në New York.

Grupit u bashkua me babanë e Jared, Charles, 66, i cili kaloi 14 muaj në burg në 2005 pasi u deklarua fajtor për evazion fiskal, ndërhyrje dëshmitarësh dhe donacione të paligjshme të fushatës.

Shtëpia e përkohshme dhe luksoze e familjes besohet se kushton gati 47,000 dollarë amerikanë në muaj dhe çifti thuhet se kanë nënshkruar një qira një vjeçare.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT