Jep dorëheqje kryeministri i Turqisë

Bëhet e ditur se kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu ka dhënë dorëheqje nga posti i kryeministrit të vendit.

Presidenti i  Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, ka pranuar dorëheqjen e Davutoglu.

Sipas disa burimeve informative, kryeministri Davutoglu në selinë e Partisë AK u takua me disa liderë të partive të lartë veçmas, dhe tani ka mbërritur në Pallatin Presidencial.

Ende nuk ka asnjë deklarat për shtyp për dorëheqjne e tij.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT