Jeni duhanpirës? Atëherë kështu mund t’i pastroni shumë lehtë mushkëritë

Pirja e duhanit është një shprehi nga e cila është e vështirë të shpëtosh, por këto ditë mijëra njerëz po e braktisin këtë shprehi për shkak të efektit të tij në shëndetin tonë.
Ata që pinë duhan janë më të prirë për të pasur sëmundje të ndryshme, si astmë, bronhitis dhe lloje të ndryshme të kollës.

Pirja e duhanit përshkruhet zakonisht si një zakon psikologjik dhe si një varësi fizike.

Por, ekziston një recetë e cila ju ndihmon që t’i pastroni mushkëritë. Sipas shkencës, përbërësit në këtë recetë, si xhenxhefili dhe hudhra, mund të parandalojnë edhe kancerin.

Kështu, kjo është receta e mahnitshme për pastrimin e mushkërive tuaja:

Përbërësit:

1 pjesë të vogël të rrënjës së xhenxhefilit

2 lugë gjelle shafran (të Indisë)

400g hudhër, të qëruar dhe të grimcuar

400g sheqer

Si ta përgatitni?

Hidhni ujë në një enë, vëreni atë në zjarr dhe shtoni sheqer. Kur fillon të vlojë, shtoni hudhrën, xhenxhefilin e integruar dhe shafranin e Indisë.

Duhet të prisni derisa përzierja të vlojë. Largojeni nga nxehtësia, dhe lëreni atë në një temperaturë të dhomës për t’u ftohur. Më pas mbajeni pijen në frigorifer.

Si ta përdorni?

Merrni dy lugë gjelle në mëngjes në stomak të zbrazët dhe dy në mbrëmje, pas ushqimit të fundit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT